مقاله ها

سیم و کابل آلومینیوم

کابل آلومینیومی

کابل آلومینیوم نسبت به سیم مسی ارزان تر بوده و به همین علت از سیم آلومینیوم بیشتر در صنعت استفاده می کنند. همچنین کارایی این محصول به علت استفاده از مواد مرغوب در ساخت آن بالا بوده و طول عمر زیادی دارد.

دسته بندی کابل آلومینیوم

با طراحی و تولید سیم و کابل جدید در طی سال های اخیر، انواع متفاوتی به بازار عرضه شدند. دسته بندی و نام گذاری هر کدام از کابل ها باتوجه به کاربرد سطح مقطع متراژ و … انجام می‌شود.

یکی از این دسته بندی ها کابل آلومینیومی به حساب می‌آید. سیم آلومینیوم نیز جزو جدیدترین نوع کابل‌ها محسوب می‌شود.

سیاست و فلسفه اصلی شرکت های تولید کننده در طراحی سیم آلومینیومی، جایگزینی با سیم مسی است که  به میزان قابل توجهی هم موثر واقع شده است.  فلز مس با تمام ویژگی های مثبتی که در خود جای داده قیمت بسیار بالایی دارد و هر ساله با توجه به بالا رفتن شاخص مس به قیمت آن نیز افزوده می شود.

در صورتی که تمام کارایی و امکانات کابل مسی در کابل آلومینیومی نیز وجود دارد و برای جایگزینی بهتری محسوب می‌شود.

اما چون فلز آلومینیوم نسبت به مس سریع تر داغ می شود، باید به این نکته توجه داشته باشید که هر سایزی که برای کار خود احتیاج دارید دو سایز بزرگ تر را تهیه کنید.

 

آیا کابل آلومینیوم از لحاظ قیمت به صرفه است؟

جالب است بدانید باتوجه به قیمت مناسب کابل آلومینیوم متقاضیان و طرفداران بسیاری برای خرید در بازار وجود دارد. اما فقط چند شرکت در ایران وجود دارد که عهده دار طراحی و تولید این کابل هستند. شرکت های تولید کننده عبارت اند از  سیم و کابل البرز الکتریک نور، سیم و کابل مسین که بسته به سابقه و رزومه کاری از لحاظ کیفیت دسته بندی می شوند.

با کلیک کردن روی لیست قیمت سیم وکابل سمنان می توانید از قیمت و مشخصات محصولات این شرکت آگاهی پیدا کنید.

 

 

کاربرد سیم آلومینیوم

از این سیم‌ها می‌توان در موارد و کاربردهای بسیاری استفاده کرد. با توجه به قدرت انتقال سیم و اینکه نسبت به محصولات دیگری که در زمینه حمل و نقل استفاده می شود. کابل هایی از جنس آلومینیوم عمر مفید طولانی تری داشته و دیرتر فرسوده و غیر قابل استفاده می شوند.

عایق های تشکیل دهنده سیم از جنس های مختلفی هستند. یکی از بهترین عایق هایی که برای این محصول استفاده می شود، عایق PVC است.

عایق کابل آلومینیومی نیز از جنس PVC یا همان پلاستیک ضد حریق و منعطف است. با تمام این ویژگی هایی که دارد قیمت بسیار مطلوب و مقرون به صرفه ای دارد.

قیمت کابل برق آلومینیوم

کابل برق آلومینیومی دارای مقاومت الکتریکی کمتر، هر چه کمتر باشد بهتر است. قیمت این محصول براساس اقتصاد امروز کشور بسیار به صرفه تر از کابل های دیگری چون مسی است.

یکی از معایب این محصول آسیب پذیری در برابر مواد شیمیایی است که برای جلوگیری از این عمر می توان از کلمپ بی متال استفاده کرد.

همچنین می توان از آلیاژ استانداردی برای ساخت کابل برق استفاده کرد تا طول عمر بالاتری داشته باشد. تفاوت عمده آلومینیوم و فلز مس در ساختار آنها است. فلز آلومینیوم بسیار نرم است و نزدیک به 8% کره زمین را آلومینیوم تشکیل داده است.

تماس با ما

 

0213396510 یا 09053074757

دیدگاهتان را بنویسید