مقاله ها

کابل مسی | کابل ارت | کابل سه فاز | خرید و استعلام قیمت

کابل مسی

قیمت کابل مسی

کابل برق که در سال های خیلی دور طراحی و تولید شده اکنون با امکانات و تنوع بیشتر در بازار موجود می باشد. کابل برق طیف گسترده ای از تمام کابل های موجود در بازار را پوشش می دهد. باتوجه به شناخته شده بودن کابل مسی و البته کیفیت آن جزء محبوب ترین کابل ها به شمار می رود. از زمان های قدیم برای کابل کشی های مهم و یا به اصطلاح برای ولتاژهای بالا و فشارقوی از کابل مسی استفاده می کردند چون مقاومت کمتر و کیفیت بالاتری دارد و در اثر داغ شدن دچار سوختگی و یا آب شدن نمی شود.

کابل ارت

یکی از بهترین سیم و کابل ها در صنعت نوع ارت آن است که ویژگی های متعددی را به خود اختصاص داده است. این نوع سیم از برق گرفتگی جلوگیری می کند. همچنین به تجهیزات حفاظتی یک عملکرد صحیح را می بخشد. همچنین با استفاده از این نوع سیم می توان ولتاژ گام را کاهش داد.

کابل برق سه فاز

سیم و کابل برق سه فاز قابلیت بالایی در برابر برقراری جریان متناوب در سیم و کابل را به خود اختصاص داده است. همچنین از توانایی بالایی به منظور تبدیل برق تک فاز به سه فاز را دارد که این کار را با استفاده از اینورتر  به انجام می رساند.

کاربردهای سیم و کابل برق سه فاز را می توان در موارد زیر مشاهده نمود:

  • دستگاه های صنعتی پمپ از این سیم و کابل برق سه فاز بهره گسترده ای را می برند.
  • در الکتروموتورها و همچنین موتورهای آسنکرون از این نوع سیم استفاده می گردد.
  • سیم سه فاز کاربرد زیادی را در آسانسورهای خانگی دارد.

لیست قیمت کابل مسی

کابل مسی 

کابل مسی یکی از ملزومات در صنایع مختلف است که توانسته ویژگی های مختلفی را به خود اختصاص بدهد و در کنار این خواص کاربردهای متنوعی بهره مند است. کابل مسی به ویژگی ها و کاربردهای گسترده ای که دارد در انواع مختلفی ساخته شده اند که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. هادی و یا رسانای کابل مسی از همانطور که از نامش پیدا است، از جنس مس می باشد. مس یکی از پرکاربردترین فلزهایی است که در ساخت کابل های مختلف از آن استفاده می شود. دلیل گستردگی مس رسانای بالای آن است. همچنین به دلیل ویژگی های شیمیایی و فیزیکی که فلز مس از آن بهره مند است، برتری زیادی را نسبت به دیگر موارد از خود نشان می دهد.

مس به دلیل فلز بودنش دارای غلطک پذیری بالایی است و به راحتی می توان آن را شکل داد. میله مس را به دستگاه های مخصوصی می کشند و پس از آن تبدیل به یک سیم نازک می شود. به همین دلیل از آن در ساختن کابل استفاده می شود. نقش موثر آن را در صنعت انتقال برق می توان مشاهده کرد.

کاربرد کابل مسی

در تقسیم بندی کردن انواع مختلف کابل مسی موارد مختلفی دخیل می باشند که از آن ها می توان به ولتاژ، هادی و یا رسانایی، نصب و… اشاره کرد. مهم ترین این ویژگی ها هادی بودن یک کابل مسی می باشد. به همین دلیل یک کابل مسی بر حسب هادی به دسته ها زیر تقسیم می شوند:

  • هادی کلاس یک
  • هادی کلاس دو
  • هادی کلاس پنج و کلاس شش

هادی کلاس یک

هادی کلاس یک به نام تک مفتولی نیز شناخته می شود. دلیل این نامگذاری وجود تنها یک مفتول است. در مقایسه این کابل با انواع دیگر از انعطاف پذیری کم تری برخوردار است اما اگر این کابل را با نوع انعطاف پذیر مقایسه کنیم از انتقال جریان برق بیشتری بهره مند می باشد.

هادی کلاس دو

هادی کلاس دو یکی دیگر از انواع کابل ها می باشد که با نام های مختلفی شناخته شده است که برخی از آن ها نیمه افشان، تابیده منظم و استرند شده هستند. این نوع کابل ار تعدادی مفتول ساخته شده است که در هم تابیده شده اند. این تابندگی به صورت کاملا منظم بوده است. به همین دلیل به آن نام تابیده منظم داده شده است.

هادی کلاس دو در 2 نوع مختلف ساخته می شوند. فشرده و غیر فشرده دو نوع مختلف هستند که هر کدام از آن ها ویژگی های مختلفی را به خود اختصاص داده اند. انعطاف پذیری این هادی در بین دو نوع ذکر شده قرار دارد. همچنین این نوع هادی دارای قابلیت جریان برق با نوع شماره یک می باشد.

هادی کلاس پنج و کلاس شش

این نوع هادی بیشتر با نام هادی انعطاف پذیر و یا هادی افشان شناخته می شود. از لحاظ تعداد مفتول باید گفت که این نوع کابل مسی دارای تعداد بیشتری از هادی شماره دو است. در صورتی که قطر آن ها کمتر از موارد ذکرشده می باشند. مزیتی که این نوع هادی به خود اختصاص داده است، قابلیت انعطاف پذیری بالای آن نسبت به دیگر مدل ها می باشد.

هادی کلاس پنج و کلاس شش در یک گروه قرار می گیرند و دارای تفاوت جزئی نسبت به یک دیگر می باشند و آن انعطاف پذیری بالاتر گروه شش است.

قیمت کابل مسی

قیمت موارد ذکر شده به نوع مواد اولیه ای که در آن ها به کار می روند بستگی دارد که با توجه به اوضاع جامعه این قیمت ها در حال تغییر می باشند و یک روند صعودی و نزولی را به خود اختصاص داده اند.

2 دیدگاه در “کابل مسی | کابل ارت | کابل سه فاز | خرید و استعلام قیمت

  1. Israel lady گفت:

    I was extremely pleased to discover this great site. I want to to thank you for ones time just for this wonderful read!! I definitely liked every little bit of it and i also have you bookmarked to look at new information in your blog.

دیدگاهتان را بنویسید