مقاله ها

کابل جوشکاری

کابل جوشکاری

کابل جوشکاری برای اتصال قطعات جدا از هم کاربرد داشته تا قطعات محکم به هم متصل شوند. همچنین این سیم بسیار انعطاف پذیر بوده و به راحتی خم و راست می شود زیرا دارای هادی مسی آنیل می باشد. عایق به کار رفته در این کابل از جنس pvc بوده که از متدی ساخته شده که در تمام عوامل محیطی قابل استفاده بوده تا دچار خمیدگی و پوسیدگی نشود.

سال های زیادی است که از تولید و فرآیند کابل برق می گذرد و اگر مختصر اطلاعاتی پیارمون فرایند جوشکاری داشته باشید می دانید که کیفیت کابل جوش می تواند چه تاثیر بسزایی در فرایند جوشکاری داشته باشد. از کابل جوش در صورت خرابی می توان استفاده کرد تا قطعات جدا از هم را به هم چسبانده شوند و از خراتی که جان انسان ها را به خطر می اندازد جلوگیری شد.

کابل جوش رسانای بسیار مناسبی برای عبور جریان برق می باشد و در برابر فشارهای فیزیکی و الکتریکی بسیار مقاوم می باشد. برای استفاده بهینه از کابل جوش و افزایش طول عمر آن از یک روکش یا عایق استفاده می کنند. بهترین عایقی که می توان در صنعت سیم و کابل استفاده کرد عایق پرتو دور یا پلاستیک می باشد که به اختصار PVC می نامند.

مشخصات کابل جوشکاری

همان طور که از نام این محصول پیداست از این کابل برای فرایند جوشکاری استفاده می شود. نام دیگر این محصول کابل اینورتر می باشد بعضا آن را با نام کابل اتصال جوشکاری می شناسند. این محصول در سایز های مختلفی عرضه می شود که از معروف ترین این سایز ها می توان به کابل جوش 18، سیم جوش 95، کابل جوش 12  نیز اشاره کرد.

کابل جوش در هرنوعی از جنس ترموپلاستیک هستند و در مقابل پاشیدگی جوش تحمل بالایی دارد. سیم جوش در دو نوع مس و آلومینیوم در بازار یافت می شود و قیمت آلومینیوم به نسبت کابل جوش مسی ارزان تر است.

انواع کابل جوشکاری

  • کابل جوشکاری افشان
  • کابل جوش لاستیکی

کابل جوش لاستیکی

هنگام جوشکاری حتما باید در از امنیت کابل آگاهی داشته باشید تا در برابر حرارت زیاد بتواند عملکرد خوبی داشته باشد ، کابل لاستیکی دارای ایمنی مناسب هنگام جوشکاری است و تمام نکات ایمنی هنگام ساخت آن استفاده شده است.

در کابل جوش لاستیکی ببرای حفاظت از لاستیکی در ساخت آن استفاده شده که در شرایط کارگاهی با انواع مواد صنعتی مثل اسید ها و درجه حرارت بالا و پایین آسیب نمی بیند.

کابل جوش لاستیکی معمولا زمانی استفاده می شود که میزان آمپری که با آن سرکار داریم زیاد باشد.  کابل های لاستیکی به راحتی قادر به خم و راست شدن هستند. 

سیم جوش افشان

کابل های افشان در دو نوع آلومینیومی و مسی وجود دارند و قیمت کابل آلومینیومی به نسبت مسی ارزان تر می باشد. روکشی که در کابل جوش افشان به کار رفته از جنس پلاستیک انعطاف پذیر است که  این روکش باعث می شود تا دربرابر فشار های مکانیک و، الکتریکی مقاوم باشد.

لیست قیمت کابل جوشکاری

گران بودن کابل جوش به  عوامل زیادی بستگی دارد. سیم جوش در دو دسته مسی و آلومینیومی قرار دارند. بیشترین استفاده کابل جوش در جوشکاری است و هرچه کیفیت کابل جوش بهتر باشد در نتیجه کیفیت جوش نیز بیشتر می شود. همچنین برق کمتری مصرف می شود زیرا سریع تر به نتیجه  دلخواه می رسیم. بهترین کابل جوش مناسب برای جوشکاری کابلی است که حین کار کردن زیاد داغ نباشد.

یکی از موارد مهم در انتخاب کابل جوش انعطاف پذیری بالا است تا تکنسین بتوانند به راحتی کار را انجام دهند. اگر به دنبال کابل جوش مناسب با استاندارد های روز دنیا هستید فروشگاه اینترنتی الفبای برق در این راه همراه شما خواهد بود.

تماس با ما

شما کاربران و خریداران محترم می توانید در صورت داشتن نظر، پیشنهاد یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

09053074757

دیدگاهتان را بنویسید