مقاله ها

خاصیت انواع لامپ

در دنیای امروز برای تمامی کارها از جمله خواندن، نوشتن تا تولید و عرضه محصول به روشنایی نیاز است. به خصوص در منازل، دفاتر اداری و جاده ها، این لامپ ها هستند که نور را برای ما به وجود می آورد و انواع مختلفی لامپ در بازار موجود است که در ادامه به آن می پردازیم:

لامپ ال ای دی

لامپ ال ای دی به خودی خود به دسته های مختلفی تقسیم می شود مانند لامپ حبابی ، لامپ هالوژن و مدل های دیگه.
واژه ال ای دی مخفف سه کلمه Light-Emitting Diode است که اگر بخواهیم به فارسی برگردانیم می شود دیود نورافشان این لامپ مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر محصولات روشنایی دارد.
از این مزایا می توان به کمتر مصرف کردن انرژی، طولانی بودن عمر مفید، مقاومت فیزیکی بالاتر، حجم و اندازه کوچکتر و سرعت واکنش بالاتر نسبت به قطع و وصل شدن برق اشاره کرد. لامپ  ال ای دی معمولا بین یک تا دو سال ضمانت دارد.
اما یادتان باشد اگر این لامپ به هر دلیلی از کار افتاد آن را در معرض شکستن قرار ندهید و اگر تصمیم بر دور انداختن این لامپ داشتید آن را در کیسه ای مجزا قرار دهید. چراکه با شکستن این لامپ گازی از خود انتشار می دهد که برای محیط زیست و به خصوص انسان ها مضر است.

پنل چیست؟

در چند سال اخیر عوامل متعددی مثل پیشرفت صنعت، مسائل محیطی و اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی موجب شده تا استفاده از چراغ های ال ای دی و پنل های روشنایی به سرعت همه گیر شود. در ساخت پنل های روشنایی مانند لامپ های ال ای دی از تکنولوژی دیوید استفاده می شود.

در پنل های LED از تعداد زیادی لامپ ال ای دی استفاده می شود و چون لامپ کم مصرف هستند استفاده از آن ها بیشتر از لامپ های رشته ای قدیمی می باشد. از این گونه پنل ها در فروشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد. که میتوانید از فروشگاه القبای برق آن را تهییه کیند

مشخصات چراغ کم مصرف

  • میزان شارژ نوری که با لومن مشخص می شود. به عنوان مثال شارژ نوری یک لامپ کم مصرف 20 وات نیز حدود 1200 لومن می باشد.
  • توان مصرفی، که به نسبت لامپ رشته ای کمر می باشد.
  • بهره نوری، شارژ نوری یک لامپ برحسب لومن به توان مصرفی آن به توات W بهره نوری نامیده می شود. بهره نوری یک ویژگی مهم در شناسایی لامپ های مختلف می باشد. همچنین هر مقدار این نسبت کم تر باشد چراغ کم مصرف تر می باشد.
  • عمر لامپ، میزان طول عمر هر لامپ عامل موثری در کیفیت آن می باشد. طول عمر چراغ های کم مصرف در حدود 8000 ساعت است.
  • در لامپ های کم مصرف معمولا از مدار های راه اندازی بهره می گیرند. به خاطر کارکرد مدارهای راه انداز الکترونیکی در فرکانس بالا نور تولیدی لامپ کم مصرف از کیفیت بسیار بالایی نسبت به لامپ های فلورسنت معمولی برخوردار بوده و تقریباً یکنواخت و بدون لرزش نور را پخش می کند.
  • یکی دیگر از مشخصات لامپ کم مصرف انتخاب رنگ نور آفتابی، مهتابی و یا رنگی براساس کاربرد و نیاز مصرف کنندگان می باشد.

تماس با ما

کاربران و خریداران گرامی جهت پیگیری آخرین قیمت هرمدل لامپی میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس حاصل کنید.

02133946510 یا 09053074757

دیدگاهتان را بنویسید